Szkiełko i Oko. Poezja obrazu

Fotograf ślubny i portretowy z Trójmiasta, czyli Łukasz Bakuła

Fotograf

Z wykształcenia jestem inżynierem, ukończyłem studia na Politechnice Gdańskiej, z zamiłowania – fotografem i poetą. Nazywam się Łukasz Bakuła.

W mojej pracy nie chcę być tylko dokumentalistą rejestrującym obiektywnie przebieg wydarzeń. Ponieważ większości fotografowanych przeze mnie sytuacji towarzyszą emocje (zarówno jeśli wziąć pod uwagę duże wydarzenie, jakim jest np. ślub, jak i codzienną dziecięcą zabawę), chciałbym, aby były one widoczne również na moich zdjęciach. Jednocześnie chcę, by były one faktycznie moje, czyli by odzwierciedlały me subiektywne spojrzenie na wydarzenie, które obserwuję, i osoby biorące w nim udział. W mojej pracy pragnę tworzyć fotografie, które opowiadają historie, które, tak jak poezja, są bardzo osobiste, zarówno dla fotografowanego, jak i fotografującego.

Na koniec kilka faktów. Fotografią zacząłem się interesować w 1998 roku. W latach 2000-2001 byłem fotoreporterem Tygodnika Ostrołęckiego, na łamach którego ukazało się ponad 50 moich zdjęć. W 2008 roku rozpocząłem własną działalność gospodarczą.

Moje prywatne zdjęcia i teksty znajdują się na stronie www.bakulik.pl.

Firma

Wystawcą rachunków za usługi fotograficzne realizowane pod marką „Szkiełko i Oko” jest firma bakulik Łukasz Bakuła (REGON 220687682, NIP 7581952153).

Więcej informacji o firmie znajduje się na stronie www.bakulik.com.pl.

Wszelkie prawa do formy i treści niniejszej witryny są zastrzeżone. Wykorzystywanie zamieszczonych na niej fotografii i tekstów do jakiegokolwiek celu bez pisemnego zezwolenia jest zabronione.

początek strony ↑

2007-2024 © Łukasz Bakuła

Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko.